גוטנברג – העורך החדש של וורדפרס

בקרוב מאד, דברים עומדים להשתנות.

לאחר 14 שנה של שימוש באותו עורך תוכן (כמעט), וורדפרס משדרגת את עורך התוכן שלה לאחד חדש, שיתן פתרון להתקדמות ולשינויים המתחוללים בעולם האינטרנט בכלל ובניית האתרים בפרט.

"גוטנברג" - שם קוד זמני לפרוייקט של יצירת העורך החדש ייצא עם הגירסה הבאה של וורדפרס, גירסה 5. העורך החדש יחליף את כל חווית העריכה של אתר הוורדפרס שלנו. במקום אזור טקסטואלי אחיד, כפי שקיים היום, התפיסה של העורך החדש היא שכל התוכן יסודר בעמוד באמצעות קוביות - Blocks.
תהיה קוביה עבור פיסקת תוכן, קוביה עבור תמונה, קוביה עבור וידאו וכך הלאה, אתם הבנתם את הכוונה.

מעבר לכך שהכל יסודר בקוביות, לנו, כמשתמשי ועורכי האתר (וחלקינו גם כמפתחי האתר), יהיו אפשרויות רבות מאד ביצירה של דפים עם פריסות עשירות - Rich Layouts, הרבה מעבר למה שקיים היום והכל מבלי להשתמש בבוני דפים - Page Builders או תוספים למיניהם. דבר זה יאפשר יצירת עמודים עשירים בתוכן, עם פריסות מעניינות וקלים מאד ליצירה, אשר בסופו של דבר יגרמו לגולשים באתר שלנו להתעניין עוד יותר בתוכן שנמצא באתר שלנו.

לקראת יציאתו של העורך החדש בחודשים הקרובים, יצרתי קורס חינמי אשר ילמד אתכם על העורך החדש. דרך הקורס תוכלו להכיר את העורך, ללמוד על יכולותיו, וגם להתקין תוסף, באתר הבדיקות שלכם, אשר כבר יאפשר לכם להשתמש ולחוות אותו.

עוד על הקורס בוידאו הבא:

ההרשמה לקורס היא ללא תשלום, רק דורשת הרשמה במייל.

קורס מבוא לעורך החדש של וורדפרס - גוטנברג

 

פורסם בקטגוריה הודעות אחרונות מהבלוג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 Responses to גוטנברג – העורך החדש של וורדפרס

  1. פינגבאק: גוטנברג – עורך חדש בוורדפרס – ליקוטי שיבולים

  2. מאת אילן בר שלום‏:

    מעוניין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.