שליחת לידים מהאתר למסמך גוגל באמצעות Zapier

הוידאו באגנלית אך קצר ברור.

יש שני כלים מרכזיים שכל בעל עסק עוסק בהם שימוש:

  1. טופס לקבלת פניות באתר האינטרנט של העסק
  2. תוכנת אקסל או Google Sheets

לאחרונה ביקש ממני לקוח לחבר בין הלידים (Leads - פניות שמתקבלות מטופס יצירת קשר באתר) לבין מסמך אקסל היושב בענן - Google Sheet. לעיתים צריך בהעברת הלידים כשבעל האתר רוצה לראות את כל הלידים במקום אחד מרוכז או רוצה לשתף את המידע עם גורם נוסף (שותפים לפרוייקט לדוגמא) מבלי לתת להם גישה למערכת הניהול של האתר, ורוצה שכל המידע יישב במקום אחד מרוכז.

מהי Google Sheet? - זהו מסמך בדומה לאקסל, אבל של גוגל היושב בענן. אם אי פעם השתמשת באקסל של מיקרוסופט, תדע/י איך להשתמש במסמכים של גוגל, וגם אם אף פעם לא השתמשת, כדאי להתחיל, זה קל ומאד שימושי.

אז איך ניתן לחבר את כל הלידים שלנו שמגיעים מטופס יצירת הקשר באתר אל מסמך גוגל?

התשובה הקצרה: Zapier

התשובה הארוכה: אנחנו נשתמשים בשרות הנקרא Zapier. זהו שרות היודע לחבר בין מספר אפליקציות. במקרה שלנו: הטופס באתר שלנו ומסמך גוגל. אנחנו נתחבר אל Zapier באמצעות תוסף שנתקין באתר שלנו, ניצור חשבון חינמי ב Zapier, ונגדיר מספר צעדים בתוכנה לצורך החיבור בין הטופס למסמך גוגל. וכמובן ניצור גם את המסמך של גוגל בענן שיחזיק את כל המידע שישלח אליו.

באילו טפסים נשתמש?

כשאני יוצר אתרים אני בד"כ בונה אותם על מערכת וורדפס ומשתמש בתוסף טפסים הנקרא Contact From 7. זהו תוסף נפוץ מאד, אמין וקל לשימוש.

השילוב בין הטופס למסמך גוגל באמצעות זפיאר נעשה גם הוא ע"י תוסף  שיודע "להתלבש" על טופס הצור קשר ולהעביר את הנתונים ל Zapier ומשם למסמך גוגל שיצרתי.

אלו השלבים להעברת הלידים:

  1. הטופס שלנו יישלח את המידע מהטופס אל Zapier
  2. Zapier יעביר את המידע שיגיע אליו אל מסמך גוגל שלנו.

שליחת מידע מטופס יצירת קשר ל Google Sheets באמצעות Zapier

לסיכום, שמירת הלידים במקור חיצוני כמו Google Sheets יכול מאד לעזור לנו בניהול הלידים באופן כללי או עבור פרוייקטים מסויימים כך שניתן יהיה לחזור אל אותם אנשים שהשאירו לנו פרטים ולהמשיך את התקשורת עימם תוך שימוש במידע במקום אחד מרוכז.

 

פורסם בקטגוריה הודעות אחרונות מהבלוג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.